Prvi del slovenske misije opravljen z odliko

Slovenska reprezentanca se je nocoj v sklopu kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2022 merila s Poljsko. Tekma v Celju je bila prva od štirih, ki jih bodo Slovenci odigrali v prihodnjih šestih dneh, saj jih za vikend čaka olimpijski kvalifikacijski turnir v Berlinu. Slovenija je današnjo preizkušnjo opravila z odliko, saj so naši Poljake premagali z 32-29.

Slovenija je v tekmo vstopila v postavi Klemen Ferlin, Miha Zarabec, Jure Dolenec, Gregor Potočnik, Blaž Blagotinšek, Gašper Marguč in Tadej Mazej. Prvi so zadeli Poljaki, a je kmalu izenačil Blagotinšek. Poljska je nato takoj prišla do izrazitejšega vodstva s 3-1, ko sta zadela Szymona Sičko in Michal Daszka. Poljaki kljub temu niso pobegnili, saj je Gaber kmalu izenačil na 5-5. V naslednjih minutah smo spremljali izenačen boj, kjer se nobenemu nasprotniku ni uspelo odlepiti. Da je Slovenija na odmor vendarle odšla z vodstvom (15-14) je poskrbel Tadej Mazej, ki je zadel iz protinapada.

Slovenci so takoj ob začetki drugega polčasa povečali svojo prednost, saj je Marguč zadel za 16-14. Slovenci so nekaj časa držali prednost dveh golov, nato pa so gostje znova poravnali rezultat na 18-18. A panike v slovenski vrsti ni bilo. Marguč je z dvema goloma znova poskrbel za prednost +2, v 45. minuti pa so prišli tudi do prednosti s +4, ko je Janc zvišal na 25-21. Od tega trenutka dalje so bilu naši suvereni in prednosti do konca srečanja niso več izpustili.

SLOVENIJA : POLJSKA 32 : 29