Prvi tekmi skupine C prinesli kar 56 golov razlike

Norvežanske so se znesle nad Kazahstankami

Obe otvoritveni tekmi v skupini C sta se zaključili z ogromno gol razliko. Prvi obračun med Norveško in Kazahstanom je minil po pričakovanjih, prav tako drugi med Romunijo in Iranom. Gol razlika, ki smo jo omenili, je na obeh tekmah znašala kar osemindvajset zadetkov.

Norveška : Kazahstan – 46:18

Norvežanke so tekmo začele z golom zaostanka, po tem ko so zadele Kazahstanke in se do rezultata 2:2 celo nekoliko kosale s skandinavkami. Takrat je bilo heca konec in Norvežanke so pobegnile. Med rešetanjem mreže kazahstanske vratarke, ki je le v prvem polčasu prejela 24 zadetkov, so Norvežanke dovolile le še osem zadetkov po izenačenem rezultatu. Drugi polčas še dva manj in Kazahstanke so v celi tekmi zabeležile le osemnajst zadetkov. Če se je nekaj minut pred koncem še zdelo, da rezultat 32:16 ne prikazuje pravega dogajanja, se je to spremenilo. Sledil je delni izid 14 proti 2 za Norvežanke in tekme je bilo konec.

Romunija : Iran – 39:11

Tekma med Romunijo in Iranom je potekala po dokaj podobnem principu kot tekma Japonske in Paragvaja, če ne še nekoliko hujše. Romunke so začele bombastično in v prvih desetih minutah dopustile Irankam le dva gola, a to še ni bilo vse. Če je bil po drugem golu Irana rezultat 4:2, se je premoč le še stopnjevala. Ko je bil rezultat 19 proti 2 za Romunke, so Iranke zadele svoj tretji gol in prvi polčas se je zaključil z rezultatom 20:3 v korist romunske reprezentance. Drugi polčas je bil daleč od izenačenega, saj je bila tekma že praktično dobljena. Romunke se niso preveč sprostile in še povečale prednost, ki je do konca pripeljala do končnega rezultata 39:11.