Radeče premagale Dravo

Rokometaši Drave, po zmagi pred tremi krogi nad Slovanom, še vedno niso okusili slasti zmage. Tokrat so bili poraženi v Radečah z rezultatom 31:29 (16:14).

Do rezultata 5:5 je bila tekma izenačena, nato pa so najprej domači naredili delni izid 3:0 in v 14. minuti povedli z 8:5, gostje pa so odgovori z rezultatom 0:5 in povedli z 8:10. Do konca prvega polčasa so domači počasi nižali prednost in z zadnjima zadetkoma v prvem polčasu so uspeli povesti s 16:14.

Drugi polčas so bolje začeli gostje, ki so že v 34. minuti izenačili na 17:17, v 39. minuti pa povedli z 18:20. Gostje so prvič povedli za 3 gole v 46. minuti. Domači se niso predali in 5 minut pred koncem izenačili na 26 ter v predzadnji minuti prešli v vodstvo z 29:27. Domači so prednost v zadnjih dveh minutah uspeli zadržati do konca tekme in se na koncu veseli svoje 8 zmage v prvenstvu. Končni izid 31:29.

Pri domačih sta Ivančič in Zakošek dosegla po 6 zadetkov. Pri gostih je Groblenik dosegel 8, Sivka pa 7 zadetkov.

Drava je s porazom dovolila Rudarju, da sta se izenačila po številu točk na 5. mestu. Radeče pa so z zmago prehitele Brežice in napredovale na 10. mesto.

RK Radeče Papir Nova – RK Drava Ptuj 31:29 (16:14)
športna dvorana Radeče, gledalcev: 80, sodnika: Dejan Čretnik in Miloš Turnšek

RK Radeče Papir Nova: Vučajnk, Stegne 1, Koritnik 3, Mrgole 5, Potočnik 2, Kaučič 3, Klinar, Zakošek 6, Savanovič 5, Čajko D., Stara, Dragan, Ivančič 6
Trener: Uroš Privšek

RK Drava Ptuj: Godicelj, Lovrenčič, Gregorc 4, Grobelnik 8, Hrupič 1, Belec, Zupanc 3, Bedrač 1, Rožman 5, Žunič, Krasnič, Žuran, Sivka 7
Trener: Vladimir Vujovič

Izključitve: RK Radeče Papir Nova 4 minute, RK Drava Ptuj 10 minut

7metrovke: RK Radeče Papir Nova 4/5, RK Drava Ptuj 3/3

Drava v naslednjem krogu gosti Krško, s katerim so v jesenskem delu nesrečno izgubili za zadetek. Radeče pa odhajajo v Slovenj Gradec, ki je v jesenskem delu v Radečah zmagal samo z dvema zadetkoma.