Radovljica, Ljubljana in Grosuplje do novih zmag

Na pregledu še ostalih treh tekem 6. kroga 1.B lige večjih presenečenj nismo videli. Rokometaši Radovljice so na domačem parketu ugnali ekipo Črnomlja, Ljubljančani so s težavo ohranili celo kožo na gostovanju pri RK Jadran Hrpelje-Kozina, igralci Velike Nedelje pa so morali doma priznati premoč ekipi Grosuplja.

RK FRANKSTAHL RADOVLJICA : RK ČRNOMELJ  40:35 (18:17)
Debelak J. 10, Debelak Ž. 7; Muhič 6, Emeršič in Medic po 4

Radovljičani so hitro na tekmi povedli z dvema zadetkoma prednosti in jih držali vse do 10. minute, ko so povedli s 7:4. Gostje pa se niso predali in v 19. minuti minuti rezultat izenačili na 11:11. Do 24. minute so gostitelji znova prišli do treh golov prednosti (15:12), a so se Črnomeljčani do konca prvega polčasa znova približali in tako sta ekipi na odmor odšli ob minimalni razliki enega gol v prid domače zasedbe (18:17). Po izenačenem uvod v drugi polčas so rokometaši Radovljice v 40. minuti povedli s 27:22. Domačini prednosti niso več izpustili iz rok. Nekajkrat so celo povedli s sedmimi zadetki prednosti (32:25). Tekmo so tako le mirno pripeljali do konca in se veselili zmage z rezultatom 40:35.

RK JADRAN HRPELJE-KOZINA : MRK LJUBLJANA  29:30 (17:19)
Tunanovič 8, Ikanović, Muminović in Nadrevič po 4; Kovačevič 6, Brulec 5

Ljubljančani so bolje odprli tekmo in v 8. minuti povedli s 4:7. Domačini so hitro ujeli priključek, a rezultata niso uspeli izenačiti. Tako je bilo vse do 22. minute, ko jim je rezultat vendarle uspelo poravnati na 15:15. Do samega zaključka prvega dela igre smo spremljali izenačen obračun nato pa so gostje z dvema hitrima goloma na odmor odšli s prednostjo 17:19. Drugi polčasa pa so bolje odprli domačini, ki so v 37. minuti povedli z 21:20. Primorci so bili v drugem polčasu boljši nasprotnik in tako v 48. minuti povedli s 27:24. Zaključek pa je v celoti pripadel rokometašem it prestolnice, ki so uspeli rešiti celo kožo in z rezultatom 29:30 slavili novo zmago.

RK VELIKA NEDELJA : RK GROSUPLJE  27:29 (12:16)
Černe 10, Toplak 6; Stopar 7, Kučič in Pernovšek po 5

V tekmo so bolje vstopili gostje in v 7. minuti povedli z 2:5. Domačini so se sicer uspeli približati na gol zaostanka (5:6), a so Grosupeljčani narekovali tempo v prvem polčasu. V 22. minuti so prvič v prvem delu igre povedli s štirimi goli prednosti (9:13), kar je bila tudi najvišja prednost v tem delu srečanja. In gostje so s prednostjo štirih zadetkov odšli tudi na odmor (12:16). Gostje so v drugem delu prednost povišali na pet golov (15:20) in zdelo se je, da morajo tekmo le še mirno pripeljati do konca. A sledila je minuto domače ekipe. Po njej so rokometaši Velike Nedelje zaigrali kot prerojeni in se v 44. minuti približali zgolj še na zadetek (21:22). A Grosupeljčani vseeno niso dopustili presenečenja in si znova priigrali štiri gole prednosti (21:25). A gostitelji se niso predali in se v 59. minuti znova približali le še na gol zaostanka (27:28). Igralci Grosuplja pa so vseeno uspeli rešiti zmago in se veselili zmage z rezultatom 27:29.