Remi Slovenk proti Rusijam, a v igri je bilo še več

Slovenska reprezentanca je prišla do velikega remija z rusko (26-26). Kljub temu imajo naše po tekmi rahlo grenak priokus, saj so bile do zadnjega tudi v igri za zmago.

Slovenke so dobro krenile v tekmo in povedle s 3-1, pri čemer je Ana Gros dosegla dva od treh zadetkov. Sledila je ruska serija (3-0) in favorizirane nasprotnice so povedle prvič na tekmi (3-4). Naše so nato držale korak z Rusinjami in jim niso dovolile, da bi pobegnile za več kot zadetek. V zaključku polčasa se je razigrala tudi Tjaša Stanko, ki je Slovenijo popeljala na +2 (11-13), Rusinje pa so do konca polčasa znižale na 14-15.

V drugi polčas so naše krenile izjemno in dosegle 3 zaporedne gole, ki so jih prispevale Maja Svetik, Nataša Ljepoja in Nina Zulić. Slovenke so kar nekaj časa držale prednost 4 zadetkov, v 48. minuti pa je pri izidu 22-18, Ljudmila Bodnjeva vzela minuto odmora. Po dodatnih navodilih trenerke so se Rusinje pobrale v petih minutah in z delnim izidom 0-5 povedle. Sledila je napeta končnica in moštvi sta bili v zadnji minuti izenačili na 25-25. Dvajset sekund pred koncem je Ana Gros naše popeljala do vodstva, a je zgolj nekaj sekund pred iztekom ure Markova uspela izenačiti in tekma se je zaključila z remije.