Ribnica si je zagotovila 3. mesto!

Rokometaši Rika Ribnice so zabeležili tretjo zmago v drugem delu, s katero ohranjajo stik z vodilnima Celjem Pivovarno Laško in Gorenjem Velenjem, Maribor pa je doživel četrti neuspeh v skupini od prvega do šestega mesta.

Čeprav se je tekma končala s petimi goli razlike, so gostje do visoke prednosti prišli povsem v zaključku. Prvih dvajset minut je Maribor Branik narekoval ritem igre in vodil na semaforju, v zadnjih desetih minutah pa so gostje 7:3 prišli do prednosti 16:12.

Podobno zgodbo so gledalci v dvorani Tabor spremljali v drugem delu. Domači so v štartu zaostali 13:19, nato pa s hrabro igro in trdo obrambo prišli na 21:22. Riko Ribnica je odgovorila s tremi zaporednimi zadetki Tilna StrmljanaGašperja Horvata in Roka Setnikarja, vseeno pa tekma še ni bila odločena.

Štajerci so z golom prvega strelca tekme Matije Golika v 55. minuti prišli na 25:27, isti igralec je nato zadel še dvakrat, v zadnjih 100 sekundah pa so gostje dosegli še tri zadetke in zasluženo prišli do dveh točk.