Rusinje pretrd oreh za mlade Slovenke

Slovenska izbrana vrsta je na evropskem prvenstvu za dekleta do 17 let v črnogorski Podgorici zabeležila še drug poraz. Po sicer tesnemu obračunu s Švedinjami je bila danes Rusija zares prevelik zalogaj.

V začetku so naše še držale stik z nasprotnicami, čeprav so se te z zgodnjim delnim izidom po desetih minutah odlepile na 2:6. Ekipi sta si lep čas izmenjavali zadetke, a so Rusinje vzdrževale prednost petih zadetkov. V zadnjih petih minutah so severnjakinje še dodatno stopile na plin in si po hitrih protinapadih do konca polčasa priigrale zajetno vodstvo 11:20.

Slovenke so v uvodu drugega dele le malce strnile enote in s tremi zaporednimi goli zmanjšale razliko na 19:26. Toda Rusinje so sleherno napako v napadu kaznovale z golom na drugi strani in se konstantno poigravale z dvomestno prednostjo. Ta je v 57. minuti zrasla na +11 po tem ko je v vnovičnem protinapadu zadela Valeria Klishina. Za nameček so v zadnji minuti ruske rokometašice izkoristile še sedemmetrovko, tako da se je tekma končala z visoko zmago Rusinj s 23:35.

Najbolj učinkovita na slovenski strani je bila Nena Černigoj z osmimi zadetki, ki je bila imenovana tudi za igralko tekme. Štiri gole sta dodali še Stina Jazbinšek in Azra Zulič.

V nedeljo se bodo Slovenke v skupinskem delu ob 16. uri zoperstavile še Hrvaški.