Sikošek Pelko do zmage, Jurečič do remija v Franciji

Danes so bile v prvenstvu Francije odigrane 3 zaostale tekme 13. kroga. V akciji sta bila tudi naša legionarja Domen Sikošek Pelko in Jan Jurečič.

Domen Sikošek Pelko je s Tremblayem gostoval pri Creteilu in prišel do zmage. Tekma se je začela precej izenačeno, prvi polčas pa je z rezultatom 11-10 pripadel domači ekipi Tremblaya. V drugem polčasu so precej bolje kot v prvem zaigrali domačini in polčas dobili z rezultatom 15-11, tekmo pa z 26-21. Pri domačih je bil z 6 zadetki najbolj razpoložen Pedro Portela, ki je dosegel 6 zadetkov, Domen Sikošek Pelko pa ni dosegel zadetka.

Jan Jurečič je z Dunkerquejem gostoval pri Saint Raphaelu in slavil z 23-27. V prvem polčasu smo videli zelo malo število zadetkov, rezultat je bil 9-9. V drugem delu je Dunkerque prevzel pobudo in ga dobil z 14-18.  Najbolj razpoložen je bil pri Dunkerqueju Steve Marie Joseph z 5 zadetki, Jan Jurečič pa tokrat ni dosegel zadetka.