Škofljica do prvega para točk

Že v petek smo spremljali prvo srečanje 3. kroga v 1. B DRL. V Športni dvorani Škofljica sta se pomerili ekipi, ki do tega trenutka še nista okusili slasti zmage (Škofljica in Rudar). Tekma je bila izenačena vse do konca, ko je domačinom uspelo zadeti za minimalno zmago s 23:22.

V prvem polčasu so si igralci Škofljice priigrali manjšo prednost. V 6. minuti je bilo 3:1, v 20. minuti pa po zadetku Petra Etlinga 8:5. Gostom iz Trbovelj je v naslednjih 5 minutah uspelo izenačiti na 9:9, a so domačini iz Škofljice vseeno na odmor odšli s prednostjo zadetka – 12:11.

Domači so tudi v drugem polčasu prišli do prednosti najprej 3, nato pa tudi 4 zadetkov. V 41. minuti je za +4 zadel zadel Timotej Majzelj (16:12), a so igralci Rudarja že čez 4 minute ujeli priključek in zaostanek znižali na -1 (16:15). Do konca tekme smo potem spremljali zelo izenačeno srečanje in boj za vsako žogo. Na koncu so bili uspešnejši domačini, ki so tik pred iztekom 60. minute zabili in slavili s 23:22.

V naslednjem krogu bodo igralci Škofljice gostovali pri Slovanu, Trboveljčani pa gostijo Ptujčane.

ŠRD ŠKOFLJICA PEKARNA PEČJAK – RD RUDAR 23:22 (12:11)
Krese 6, Golinšek-Kogoj, Etling in Nered 3; Ernestl 9, Zakošek in Sitar 4.