Slovan eksplodiral v drugem polčasu in še drugič ugnal Dobovo

Rokometaši Slovana so na gostovanju še drugič ugnali zasedbo Dobove in si po izjemnem drugem polčasu zagotovili zmago ter pred domačo zasedbo zadržali deseto mesto na lestvici državnega prvenstva.

Z dvema hitrima zadetkoma so srečanje odprli domači, izid pa je za Ljubljančane še hitreje poravnal Robert Sankovič. Sledil je dolg strelski molk v katerem sta izvrstno branila oba vratarja. Šele v 14. minuti je bil rezultat znova izenačen na 3:3, Dobovčani pa so kasneje kljub dvojni izključitvi in v tem času celo prevzeli vodstvo (5:4). Še naprej je ostalo slabi strelski učinkovitosti obeh ekip, Tako Vladimir Gošič kot Jure Blaževič sta zanesljivo zaustavljal neizdelane strele. Nobena od ekip ni uspela sestaviti serije oz. kapitala za drugi polčas, zato sta se moštvi na odmor odpravili s skromnim deljenim rezultatom 10:10.

V nadaljevanju so z drugačno energijo pristopili gostje. Slovan je zrežiral sploh prvi niz zadetkov in z delnim izidom 4:0 povedel na 11:15. Z odlično predstavo je v vratih nadaljeval Rok Selakovič, ki je v drugem polčasu zamenjal že prej razgretega Gošića. Po njegovi zaslugi so rokometaši Slovana stisnili novo serijo treh uspešnih napadov in prišli do petih zadetkov prednosti (13:18). Sledila je igra gol za gol, kar pa seveda ni bila voda na mlin domači zasedbi. V 55. minuti sta Adam Seferović in Teo Jezernik Dobovo uspela približati na 22:25, a je po minuti odmora Slovan odgovoril z novo, tokrat ključno serijo treh golov, ki je razblinila dvome o zmagovalcu. Ljubljančani so zasluženo slavili 23:28.