Slovanu ljubljanski derbi in tudi prve točke v sezoni

Ob 19. uri sta se v športni dvorani Krim srečala MRK Ljubljana in RD LL Grosist Slovan, ki sta se tako prvič pomerila tudi v okviru prvoligaške scene. Čeprav so bili lansko sezono v drugi ligi nekoliko boljši rokometaši Slovana, pa so tokrat v sezono bolje krenili njihovi mestni tekmeci, ki z zmago in remijem predstavljajo prijetno presenečenje začetka sezone.

V srečanja so odločneje krenili domači, ki so si hitro priigrali minimalno prednost s 3-1 in 4-2. Naskok dveh zadetkov so držali skoraj 20 min šele takrat so se gostje iz Kodeljevega približali z zadetkom Roberta Sankovića (9-8) in izenačili preko Jovičiča. Slovan je v zadnjih desetih minutah prvega polčasa prevzel pobudo in si nabral nekaj prednosti. Po novem zadetku Sankovića so v zadnji minuti povedli z 12-16, kar je bila tudi največja prednost gostov in hkrati izid polčasa.

V drugem polčasu je bila MRK Ljubljana v lovu za izenačenjem, a gostje so vztrajno držali prednost treh ali štirih zadetkov. Šele v 45. minuti se je MRK Ljubljana približala na dva zadetka zaostanka, Matic Pangerc pa je dve minuti kasneje znižal na 21-22. To pa je tudi največ kar so se uspeli domači približati Slovanu. Teh namreč pritisk mestnih rivalov ni zmedel in znova so pobegnili na 2 zadetka prednosti, v zadnjih 10 minutah pa so ta kapital povečali na 4 gole prednosti. Končni izid je znova postavil Sanković, ki je zadel za 26-30 in tako postavil piko na i prvi zmagi Slovana v sezoni.