Slovencem za las zmanjkalo do uvrstitve v polfinale

Pred mladimi slovenskimi rokometaši je bila nova izjemno pomembna tekma. V primeru zmage nad Španci bi si namreč že zagotovili mesto v polfinalu. Po zmagi nad Italijo jim samozavesti in motivacije zagotovo ni manjkalo. Slovenski rokometaši še enkrat več dokazujejo, da slovenski klubi izjemno vzgajajo mlade generacije rokometašev.

Od začetka smo bili priča zelo izenačeni tekmi. Kot prvi so z dvema zadetkoma prednosti v 7. minuti povedli Slovenci (5:3). A izenačeni tekmi kakršno smo tudi pričakovali ni bilo konca. Ob koncu 11. minute so tako Španci rezultat izenačili na 7:7. Po delnem izidu 3:5 pa so Španci ob koncu 17. minute prvič na tekmi tudi povedli (10:12). A rokometaši Slovenije se niso dali in rezultat ekspresno izenačili na 12:12. V zadnjih 10. minutah prvega polčasa pa so pobudo prevzeli Slovenci. V 30. minut so si prvič na tekmi priigrali štiri gole prednosti (21:18). A Španci so v zadnjih sekundah prvega polčasa zaostanek zmanjšali na tri gole in tako ostali v priključku pred nadaljevanjem tekme.

Po zaspanem uvodu Slovencev v drugi polčas so se Španci znova približali le še na gol zaostanka (21:20). Nato pa so se igralci Slovenije vendarle zbrali in po delnem izidu 4:0 povedli s petimi zadetki prednosti (25:20). Španski selektor je moral tako odreagirati z minuto odmora. Španci so nato vendarle zaigrali nekoliko bolje in se približali na tri gole (26:23). Tako je moral minuto odmora vzeti tudi slovenski selektor Saša Prapotnik. Po minuti odmora so si Slovenci ponovno priigrali pet zadetkov prednosti (29:24). A Španci v svoji igri niso popuščali in v 51. minuti zaostanek znižali le še na dva gola (33:31). Do konca tekma pa izjemno razburljiva tekma. Mogoče ne toliko v rezultatskem kot igralskem smislu. Slovenci so v zadnji dve minuti namreč krenili s kar tremi igralci manj in prednostjo treh golov (36:33). Kljub borbeni in srčni igri pa žal to ni bilo dovolj. Španci so v zaključku rezultat izenačili in tako sta se ekipi razšli brez zmagovalca (37:37). Slovenci si tako še niso zagotovili preboja v polfinale.

Pri Slovencih sta ponovno izstopala Mitja Janc, ki je dosegel kar 17 golov in pa vratar Denis Strašek, ki se je zaustavil pri 18. obrambah.

SLOVENIJA : ŠPANIJA  37:37 (21:18)