Slovenci brezkompromisno prek Turkov!

Zdesetkana slovenska rokometna reprezentanca je kljub številnim poškodbam v Turčiji pokorila domačo zasedbo on zanesljivo odnesla 2 točki v boju za nastop na januarskem evropskem prvenstvu.

Slovenija je v uvodnih minutah zadrževala minimalno vodstvo, Turki so težko predirali gostujočo obrambo in večinoma poskušali s streli od daleč. Prednosti naši niso uspeli povišati, saj so se jim iz začetka v napad prikradle številne tehnične napake, turški rokometaši pa so prek teh uspešno izpeljevali izenačilne protinapade. Slednji so tu in tam imeli priložnost za vodstvo, a je bil v slovenskih vratih dobro razpoložen Urban Lesjak. V 12. minuti je Miha Zarabec prvič na tekmi prek lepe samostojne akcije Slovenijo popeljal v vodstvo za +2, serijo treh zadetkov pa je iz protinapada potrdil še Tilen Kodrin (4:7).

Naslednje štiri minute so naši na parketu zaradi izključitev preživeli z igralcem manj, kar pa domača zasedba ni uspela izkoristiti. Še vedno je v vratih dobro deloval Lesjak (11 obramb v prvem polčasu), Jure Dolenec pa je bil nezgrešljiv iz številnih izsiljenih sedemmetrovk. Slovenci so vodstvo še povišali, po tem ko je izključitev le padla tudi na turški strani, na 7:11 je povišal Dolenec.

Zadnje minute sta reprezentanci igrali ‘gol za gol’, dokler Dolenec s silovitim strelom od daleč ni poskrbel za novo najvišjo prednost 10:15. Končni izid prvega polčasa sta v zadnjih sekundah z izjemnim ‘cepelinom’ postavila Zarabec, ki je na krilo podal do debitanta Domna Novaka, ki je v padanju zadel svoj drugi reprezentančni gol. Na odmor so Slovenci odšli s prednostjo 11:16.

Naši so drugi polčas začeli odločno in ušli na sedem zadetkov prednosti, nalet so Turki prekinili z eno izmed svojih redkih sedemmetrovk. Z enako mero je v naslednjem napadu vrnil najboljši strelec srečanja Jure Dolenec. Še naprej je v vratih blestel Lesjak, ki je slovensko klop med drugim navdušil z dvema zaporednima stoodstotnima ubranjenima streloma, kljub temu pa so Turki pa nekaj vnovičnih napakah Slovencev v napadu uspeli znižati na 16:20.

Toda neizdelane akcije so še naprej mučile tudi turško reprezentanco, tako da so naši brez večjih težav zadrževali zavidljivo vodstvo. Z dolgimi napadi so nato Slovenci s praktično popolnoma spremenjeno postavo oz. z mladinsko zasedbo srečanje rutinirano pripeljali do konca in zmagali z visokih 22:30.