Slovenci na Kosovu do nove zmage

Rokometaši slovenske reprezentance so v Prištini odigrali drugo tekmo kvalifikacij za evropsko prvenstvo leta 2024. Reprezentanti Kosova so morali v domači dvorani priznati premoč Slovencem, ki so slavili z rezultatom 24-29.

Obračun v glavnem mestu male balkanske države so z zadetkom Tahirukaja otvorili domačini. Preko slednjega so v naslednjih minutah prišli do prednosti dveh zadetkov (3-1), vendar so se Slovenci hitro vrnili (4-4). Domačini so v naslednjih minutah ponovno prevzeli vodstvo in ga uspešno branili skozi večino prvega polčasa. V 21. minuti so ponovno povedli s tremi goli prednosti, to pa je bil tudi zadnji zadetek, ki so ga reprezentanti Kosova dosegli v prvem polčasu. Slovenci so v nadaljevanju še petkrat premagali vratarja domačih ter na odmor odšli s prednostjo dveh zadetkov (12-14).

Slovenci so ob bučni podpori navijačev, med katerimi je bilo tudi ogromno pripadnikov slovenske vojske, odlično nadaljevali v drugem polčasu. Po prvih desetih minutah igre v nadaljevanju so si priigrali prednost petih zadetkov (16-21). V naslednjih minutah sta si reprezentanci izmenjevali gol za gol. V 54. minuti so naši rokometaši po treh zaporednih zadetkih zbežali na sedem golov prednosti, kar je vsekakor odločilo tekmo, na kateri je do zadnjega sodnikovega žvižga manjkalo zgolj še nekaj minut. Tekma se je končala z rezultatom 24-29.

S šestimi zadetki sta bila najboljša strelca svojih reprezentanc Egzon Gjuka in Blaž Janc.