Slovenci na uvodu boljši od Islandcev

Slovenska moška rokometna reprezentanca do 19 let je na Evropskem prvenstvu odigrala prvo tekmo. V Varaždinu je bila njihov nasprotnik reprezentanca Islandije. Reprezentanco že nekaj časa vodi glavni trener RK Jeruzalem Ormož, Saša Prapotnik.

Slovenci so odločno vstopili v tekmo in hitro povedli z 0:2. A Islandci so hitro vrnili in rezultat poravnali na 2:2. A rokometaši Slovenije so še enkrat več pokazali zbranost in osredotočenost in povedli z 2:4. Nato pa je sledil 5. minutni post brez doseženega zadetka, Kot prvi so ta strelski post prekinili igralci Islandije, ki so zaostanek znižali na 3:4. Po nekaj minutni igri gol za gol pa so Slovenci, ki so bili v prvem polčasu boljši nasprotnik, prednost v 20. minuti povišali na pet golov (5:10). Rokometaši Slovenije so tudi do konca polčasa nadzorovali potek srečanja in v 28. minuti povedli že z sedmimi zadetki prednosti (7:14). Ekipi pa sta na odmor odšli ob razliki šestih golov (8:14).

Po slabšem uvodu Slovenije v drugi polčas, ko so se Islandci približale le še na tri zadetke (12:15), pa so nato Slovenci vendarle ujeli pravi ritem in si zopet priigrali nekoliko višjo prednosti petih golov (12:17). V drugem polčasu pa so prevladovali Islandci. Igralci Slovenije niso ujeli pravega ritma in kar osem minuti niso dosegli zadetka kar so izkoristili rokometaši Islandije in  na začetku 48. minute rezultat izenačili na 18:18.  V zaključku srečanja pa so več zbranosti pokazali Slovenci, ki so na koncu slavili z rezultatom 22:26.

Pri Slovencih je z 10 goli izstopal Mitja Janc, mlajši brat Blaža Janca. Blestela pa je tudi vratar Denis Strašek, ki je zbral 8 obramb.

ISLANDIJA : SLOVENIJA  22:26 (8:14)