Slovenci po bledi predstavi do minimalne prednosti pred povratnim obračunom

Pred izbrano vrsto Slovenije je bil prvi krog kvalifikacij v boju za svetovno prvenstvo. V Padovi so bili njihovi nasprotniki Italije. Slovenci so na omenjenih dveh tekmah nesporni favoriti, saj so Italijani doslej igrali le na dveh velikih tekmovanjih  in še to davnih letih 1997 na svetovnem ter leto kasneje na evropskem prvenstvu, kjer niso posegli po višjih mestih.

Na začetku obračuna smo spremljali izenačen obračun z nekaj menjavanja v vodstvu. Po uvodnem tipanju obeh reprezentanc pa so Italijani kot prvi, v 13. minuti povedli z dvema goloma prednosti (7:5). V 15. minuti so domačini še vodili z dvema zadetkoma prednosti (9:7), nato pa je sledil nalet Slovencev. Varovanci Uroša Zorman so si po delnem izidu 1:5, priigrali prednost dveh golov (12:10). Sledil pa je hiter odgovor naših zahodnih sosedov. Tokrat so z delnim rezultat 5:1, Italijani povedli, znova z dvema zadetkoma prednosti (15:13). do konca polčasa sta obe reprezentanci dosegli po zadetek ter na odmor odšli ob rezultatu 16:14.

Rokometaši Italije so odlično vstopili v drugi polčas in si hitro priigrali prednost štirih golov (19:15). Slovenci so se po uvodnem šoku v drugem polčasu vendarle pobrali in v 44. minuti pripravili preobrat ter povedli z 20:21. Ekipi sta obračun nadaljevali v igri gol za gol. Slovenci so enostavno naredili preveč tehničnih napak, da bi lahko naredili kakšno omembe vredno razliko. Slovenci so se mučili tako v obrambi kot v napadu. Edini svetli točki v drugem polčasu sta bila Gašper Marguč ter vratar Jože Baznik. V 59. minuti je Slovencem prvič v drugem polčasu uspelo povesti z dvema goloma prednosti (27:29). Ob izidu 28:29 dobrih 45 sekund do konca obračuna je selektor Zorman reagiral z minuto odmora. Njegovi varovanci so zadnji napad zapravil in tako so Italijani krenili v zadnji napad na tekmi na slovensko srečo zaključili prepozno. Tekma se je tako končala z minimalno zmago Slovenije (28:29).

Pri Italijanih je bil strelsko najbolj razpoložen Umberto Bronzo s sedmimi zadetki, pri Slovencih pa je z desetimi goli izstopal Gašper Marguč

ITALIJA : SLOVENIJA 28:29 (16:14)