Slovenci s preveč napak za ugoden izid na Hrvaškem

Za Slovenskimi rokometaši je prva pripravljalna tekma v sklopu prijateljskih srečanj pred januarskim evropskim prvenstvom na Madžarskem. V Novigradu so morali naši priznati premoč Hrvatom, ki so znali kaznovati številne slovenske napake v napadu. Prvi selektor Vranješ je sploh v drugi polovici več igralnega časa namenil rezervistom.

Kljub temu, da sta reprezentanci prvi polčas odigrali dokaj izenačeno, pa so Slovence pestile številne tehnične napake pri organizaciji napada. Preglavice je našim delal tudi hrvaški vratar, ki je ubranil kar nekaj sicer (pre)lažernih ‘zicerjev’. Hrvati so to znali izkoristiti in na odmor odšli z dvema zadetkoma prednosti (18:16). V nadaljevanju so bili varovanci Ljubomirja Vranješa vseskozi blizu, a gostitelji vodstva niso izpustili. Realizacija lepih priložnosti je bila še naprej na domači strani, v 18. minuti pa so se hrvaški rokometaši ob igralcu več prvič odlepili na +5 (30:25). To je izzvalo reakcijo slovenskega selektorja po kateri so naši le prekinili hrvaški niz zadetkov. Dvakrat zapored se je izkazal mladi vratar Jože Baznik po obrambah katerega so Slovenci znižali na -3. A navidezen nalet naših ni trajal dolgo, novi izgubljeni žogi v napadu so Hrvatje še enkrat več pretvorili v dva lahka zadetka in pet minut pred koncem znova ušli na varno razdaljo (32:27). Do konca tekme domači rokometaši v Novigradu nekega presenečenja seveda niso dopustili in tekmo zanesljivo dobili 34:31.