Slovenci z dobrim začetkom razblinili dvome o zmagovalcu

Slovenija se je danes na povratni tekmi 1. kroga kvalifikacij za Svetovno prvenstvo v celjski dvorani Golovec pomerila z Italijo in prišla do zanesljive zmage, potem ko so imeli naši rokometaši na prvi tekmi v Padovi precej težav.

Slovenci so začeli silovito, v vratih je blestel Klemen Ferlin, ki je imel že na polovici polčasa 7 obramb. Slovenski igri je poveljeval izkušeni Dean Bombač, ki je bil v napadu zelo razpoložen. Prvi del tekme so bili Slovenci za razred boljši nasprotnik od Italijanov. Težave v obrambi so imeli le z izjemno razpoloženim krožnim napadalcem Andreo Parisinijem. V drugem delu prvega polčasa so naši popustili, veliko nesrečo v napadu je imel Matic Grošelj, ki je zgrešil nekaj odprtih strelov. Po prvem polčasu so Slovenci vodili s prednostjo 13-9.

Tudi v drugem delu Slovenci niso uspeli ustaviti razpoloženega Andree Parisinija, ki se na črti dobro gibal in dosegal zadetke. Po 10. minutah drugega polčasa je bila prednost Slovenije enaka kot ob polčasu. V vratih Italije je blestel Domenico Ebner, ki je obranil nekaj stoodstotnih priložnosti Mateju Gabru in Blažu Blagotinšku. V 48. minuti so Slovenci po zadetku Domna Novaka dokončno razblinili dvome o zmagovalcu, ko so povedli za 6 zadetkov. V 2. krogu kvalifikacij Slovence pričakujejo Srbi, ki imajo na povratni tekmi prednost domačega igrišča. Slovenci so v dvorani Golovec slavili z rezultatom 28-21.