Slovenj Gradec dobil derbi pred 1000 gledalci

V izrednem vzdrušju sta ekipi Slovenj Gradca in Izole odigrali derbi kroga. Pred 1000 gledalci, med katerimi so bili tudi gostujoči organizirani navijači Ribari, so bi boljši domačini, ki so zmagali z rezultatom 23:21.

Po začetnem otipavanju in vodstvu gostov so domači rokometaši med 7. in 12. minuto naredili delni izid 5:0 in v 12. minuti povedli z 7:3. Gostje so samo 6 minut kasneje rezultat izenačili na 7. V nadaljevanju tekme so gostje še vedno vodili za gol ali dva, vendar so domači v zadnjih dveh minutah 2 krat zadeli iz ekipi sta odšli na odmor z neodločenim izidom 12:12.

Tudi v drugem polčasu so gostje prešli v vodstvo in v 32. minuti vodili z 12:14. Sledilo je 10 slabih minut za rokometaši Izole, ko nikakor niso mogli zadeti. V tem času je 2-minutno kazen dobil tudi gostujoči trener Radojkovič. Na drugi strani so domači v tem času zadeli 3 krat in v 41. minuti prešli v vodstvo 15:14. Domači so prvič v drugem polčasu povedli za 2 zadetka v 47. minuti. Prednost zadetka ali 2 so držali do 57. minute, ko so drugič na tekmi povedli za +3 (22:19). Z minuto odmora je gostujoči trener Radojkovič želel želel spreobrniti potem končnice, vendar so domači rokometaši pripeljali tekmo do konca s prednostjo 23:21.

Pri domačih sta Lesjak in Šol dosegla po 5 zadetkov, pri gostih pa Božič 6, Redžič pa 5 zadetkov, kar je bilo več kot polovica zadetkov gostujoče ekipe. Omeniti je potrebno še 3 zgrešene 7metrovke gostov, ki so drugače v vrhu lestvice najboljših izvajalcev 7metrovk.

Slovenj Gradec ostaja na vrhu prvenstvene lestvice, medtem ko je Izola zdrsnila na 4. mesto. Boj za 2 vozovnici v 1. ligo bo še zelo zanimiv.

RK Slovenj Gradec 2011 – RD Butan plin Izola 23:21 (12:12)
športna svorana Slovenj Gradec, gledalcev: 1000, sodnika, Boštjan Žitnik in Dominik Majer

RK Slovenj Gradec 2011: Orter 1, Cvetko 4, Bulovič, Yankovskyy An., Pajt 4, Soldo, Podstenšek, Šiljeg, Lesjak 5, Jagodič 2, Šol 5, Poklič 1, Tajnik, Dujmovič, Yankovskyy 1, Ošlovnik
Trener: Sebastjan Sovič

RD Butan plin Izola: Gregorič, Jurič 2, Smej, Božič 6, Beganovič, Zorič Stepančič, Alessio, Brumen 3, Redžič 5, Vukovič, Peharc, Poberaj 1, König, Nikolič 2, Gašperšič 2, Husič
Trener: Fredi Radojkovič

Izključitve: RK Slovenj Gradec 2011 8 minut, RD Butan plin Izola 10 minut

7metrovke: RK Slovenj Gradec 2011 11, RD Butan plin Izola 3/6

V naslednjem krogu Slovenj Gradec odhaja v Mursko Soboto, Izola pa gosti Brežice.