Slovenke do prve zmage v drugem delu

Slovenske reprezentantke do 18 let so v Skopju začele z nastopi v drugem delu svetovnega prvenstva. V Predsedniškem pokalu se bodo borile za razvrstitev od 17. mesta naprej.

V drugem delu so slovenske rokometašice zabeležile prvo zmago. Reprezentanco Slovaške so premagale z rezultatom 33:30.

Slovakinje in Slovenke so bile izjemno izenačene skozi celotno tekmo. Prvič in edinkrat so Slovakinje povedle v 44. minuti, a so se slovenske rokometašice hitro zbrale in v zadnjih 14. minutah uspele tekmo končati z rezultatom 33:30.

“Zelo sem ponosna na našo ekipo. S soigralkami smo pokazale, kaj znamo in kako se resnično znamo boriti. Izjemno sem vesela tudi tega, da smo se s soigralkami vzpodbujale skozi celotno tekmo in končno pokazale, kaj smo,” je po tekmi povedala Nika Ocepek, ki je bila izbrana za najboljšo igralko tekme.

Slovenke danes ob 17. uri čaka obračun z reprezentanco Švice. Tekmo si lahko ogledate na povezavi: Slovenija : Švica