Slovenke po slabem drugem polčasu poražene

Slovenke so z dvema zadetkoma tekmo odlično otvorile. Do 7. minute so prišle že do vodstva štirih zadetkov (1-5), a so se z malce boljšo igro Črnogorke v 15. minuti približale na zgolj gol zaostanka. V naslednjih minutah so si rokometašice izmenjevale gol za gol, med 22. in 26. minuto pa so napočile slovenske minute. Z delnim izidom 0-4 so Slovenke prišle do petih zadetkov prednosti (11-16). Črnogorke so se po slabih minutah pobrale in dosegle še par zadetkov. Ekipi sta na odmor odšli z rezultatom 15-18.

Drugi polčas so bolje otvorile domačinke in se do 37. minute približale na zgolj gol zaostanka (20-21). Sledil je zadetek Slovenk, nato pa minute za pozabo. Če so slovenske minute v prvem polčasu trajale zgolj štiri minute, so črnogorske žal bile precej daljše – trajale so kar deset minut. Z delnim izidom 10-1 so si domače rokometašice priigrale izdatno prednost (30-23), ki jo je bilo nato v zadnjih desetih minutah nemogoče nadoknaditi. Zadnje minute obračuna so sicer pripadle Slovenkam, vendar je bilo za preobrat premalo časa. Tekma se je končala z rezultatom 34-30.

Najboljša strelka pri domačinkah je bila Jovanka Radičević z 11 zadetki, pri naših rokometašicah pa se je pod 9 zadetkov podpisala Alja Varagić.