Slovenke z minimalno razliko poražene proti Švici

Slovenska ženska reprezentanca do 17 let je danes odigrala drugo tekmo drugega dela evropskega prvenstva v črnogorski Podgorici. Po včerajšnji visoki zmagi nad Avstrijo so danes Slovenke v zadnjih minutah tekme priznale premoš Švicarkam in izgubile z rezultatom 27:28.

Uvodne minute srečanja so bile povsem izenačene. Ekipi sta se izmenjevali v vodstvu enega zadetka, nato pa so Slovenke v 17. minuti prvič povedle s +2 (10:8). Švicarke so ujele Slovenke, a so te nato znova povedle in prvi polčas dobile z rezultatom 15:13.

V drugem polčasu se je nadaljevala izenačena igra obeh ekip. Mlade Slovenke so sicer vzdrževale minimalno prednost, a so jim Švicarke ves čas pretile. Pet minut pred koncem tekme so Slovenke že vodile z rezultatom 27:24 in videti je bilo, da bodo naše rokometašice v žep pospravile drugo zmago na EP. A sledil je preobrat Švicark, ki so tudi na račun slovenskih napak poravnale rezultat na 27:27. Švica je nato še enkrat zadela in zmanjkalo je upanja na nove točke Slovenije, ki je za las iz rok izpustila nove točke.

Najboljša strelka Slovenije je bila Nena Černigoj, ki se je izkazala z 13 zadetki.

SLOVENIJA – ŠVICA 27:28 (15:13)

Slovenija: Černigoj 13, Ocepek 6, Udovc 2, Bolčič 1, Bukovec 1, Zulić 4, Cerovak, Vuk, Posega, Dodič, Behin, Simic, Matekovič.