Slovenska katastrofa proti izbrani vrsti Nemčije

Raztreščeni Slovenci bodo morali uvrstitev na Olimpijado iskati jutri proti reprezentanci Švedske. Naši so bili, sploh v prvem polčasu, za leteče Nemce drugorazredni nasprotnik in zabeležili visok poraz.

V uvodu so Slovenci hitro dobili dve izključitvi, zato so Nemci kmalu prišli do začetnega vodstva 3:1. Naši so se nato zbrali, odlično je na črti deloval Blaž Blagotinšek, po protinapadu Blaža Janca pa smo prvič na tekmi povedli s 4:5. Sledil je ekspresen odgovor izjemno motiviranih Nemcev, ki so izkoristili slovenske nezbranosti v napadu in znova povedli –  tokrat z 8:5. Črnim minutam Vranješeve izbrane vrste ni bilo konca, zato je bil selektor pri zajetnem zaostanku z 11:6 primoran vzeti minuto odmora. Še vedno je vsak uspeh Slovencev v napadu nemška reprezentanca v parih sekundah kaznovala na drugi strani, tako da naši niso uspevali pri odžiranju visoke prednosti. Nasprotniki so se za nameček v nadaljevanju le še naprej zlahka gostili na šibki slovenski obrambi in vztrajno višali svoje vodstvo. Prvi polčas, ki bi moral iti v pozabo, se je končal z 22:12 v korist bavarskih tekmecev.

V drugem polčasu se je ponovila zgodba dveh zgodnjih izključitev, z dvema igralcema manj pa so naši celo zadeli, tako da Nemci svoje prednosti niso povišali. Toda potek srečanja izdatno svoje smeri ni obrnil. Odgovora na nemško napadalno učinkovitost Slovenci niso našli, edina svetla točka so bile sedemmetrovke Dragana Gajića, ki je na vsakič drugačen način uspel premagati sicer izjemno razpoloženega Wolfa. Srečanje je iz minute v minuto vse bolj postajalo ‘trening tekma’, v kateri so Nemci le malce popustili, tako da so naši uspeli odškrtniti od dvomestne prednosti. Visok slovenski poraz se je končal z rezultatom 36:27.