Slovenska reprezentanca na vozičkih do prve zmage na SP!

Če so se prvi dan člani slovenske reprezentance v rokometu na vozičkih še spoznavali z vsem, kar prinaša premierno svetovno prvenstvo, so drugi dan tekmovanja postavili nov zgodovinski mejnik. Na tretji tekmi, na kateri ji je nasproti stala Nizozemska, je po podaljšku dosegla prvo zmago.

Potem ko je bil slovenska izbrana vrsta blizu ugodnemu razpletu že na drugi četrtkovi tekmi, je dan kasneje pokazala zobe. Nizozemci so bili v prvih 10 minutah boljši s 4:3, nato pa se je začela slovenska prevlada. Drugi polčas je naši reprezentanci pripadel s 5:1, petminutni podaljšek pa z 2:1. Slovenijo je v vodstvo z 1:0 s svojim prvim golom popeljal Milan Slapničar, odločilen zadetek pa je zabil David Škorjanc.

Do konca prvega dela tekmovanja Slovenijo čakata še dve tekmi. V petek ob 16.30 ji bo nasproti stal Čile, v soboto ob 17.00 pa Indija. Tekma za končno razvrstitev sledi v nedeljo.

Tekmo Čile : Slovenija, si bo mogoče ogledati na povezavi: V ŽIVO: ČILE : SLOVENIJA