Šmarčani brez težav preko Železnikov

Šmarčani so na današnjem edinem članskem obračunu gostili ekipo iz Železnikov. Pred okoli 100 gledalci so domačini že v prvem polčasu pokazali, da bosta dve točki ostali doma.

V dvorani Pungart so varovanci Aleša Šmejca že v uvodnih desetih minutah dodobra zagospodarili na igrišču, ko so po zaslugi hitrih zadetkov Andraža Staniča in Nejca Škrabanje povedli s 7:1.  Sledila je minuta odmora na zahtevo Marka Berceta. Sledila je boljša igra Železarjev v napadu, a zaostanka vseeno niso uspeli zmanjšati do hitro ulovljive razlike. Naslednje črne minute gostov so se začele po zadetku Tima Jerine v 18. minuti srečanja. Prednost Šmarčanov je znova narasla, iz 10:6 na 14:6. Prvi polčas se je končal z dvema zadetkoma Luka Markoška in Roka Ribariča, in neulovljivo razliko 10 zadetkov za domače (20:10).

Drugi polčas so Gorenjci igrali bolje kot prvi, a razlike niso uspeli zmanjšati na manj kot 7 zadetkov. Domačini so v zadnjih minutah vodili že za visokih +13, a je Nejc Pokorn z zadnjima zadetkoma tega srečanja postavil končni izid pri 35:24.

Pri Šmarčani je 6 zadetkov prispeval Jaka Avsec, enega manj sta dosegla Luka Gradišek in Andraž Stanič. Za Železnike se je pod 7 zadetkov podpisal Nejc Pokorn, petkrat je bil natančen Jernej Štremfelj.

Šmarčani bodo v 19. krogu gostovali pri drugouvrščeni Škofljici, Železarji pa bodo v domači dvorani odigrali zaostalo tekmo prejšnjega kroga proti Kozini.