SP 2022: Švedinje že uvrščene v drugi del

Na prvi tekmi skupine B so si Tunizijske z dobrimi obrambami vratark v prvem polčasu, zagotovile zmago nad Iranom. Z zmago in novim parom točk, imajo še možnosti za napredovanje. Trenutno se z enim porazom in eno zmago nahajajo na drugem mestu lestvice skupine B. Druga tekma med Švedinjami in Gvinejkami, pa je bila odločena že v prvem polčasu. Z zmago si je reprezentanca Švedske že zagotovila napredovanje v drugi del prvenstva.

REZULTATI:

IRAN : TUNIZIJA 24:29 (11:15)
Merikhi 9 (2), Baratpour 4; Limem 10 (4), Yaacoub in Chandarli po 4.

Anwar Ouertani, rokometašica Tunizije:
»Za nami je naporna tekma. Za zmago smo morale trdo delati. Zdaj imamo odprte možnosti za uvrstitev v drugi krog prvenstva, zato želimo dobiti tekmo proti Gvineji.«

GVINEJA : ŠVEDSKA 14:43 (7:17)
Sylla 4, Tolno in Binta Diallo po 3; Ostblom 7, Shoai Hallberg in Leissner po 6.

Jesper Östlund, selektor Švedske:
“Imeli smo zahteven začetek tekme, o nasprotniku smo imeli malo informacij. Gvinejke so dosegle nekaj golov pozno v napadih, vendar končni rezultat je 14:43 in lahko smo zadovoljni s tekmo.”