Španci do brona

Reprezentanca Španije si je priigrala še četrto bronasto olimpijsko medaljo potem, ko je v tekmi za tretje mesto ugnala Egipt. Tekma je bila napeta vse do končnice, ki so jo Španci iztržili v svojo korist in tekmo dobili s 33-31. Egipčani bodo morali tako na prvo medaljo na velikih tekmovanjih še nekoliko počakati.

Španci, ki so v polfinalni tekmi izgubili proti Dancem, so tekmo pričeli s trdno obrambo, kljub temu pa je bila prva polovica polčasa povsem izenačena. V 11. minuti so Egipčani z zadeto sedemmetrovko izid poravnali na 6-6. V nadaljevanju polčasa so si Španci nabrali nekaj prednosti, Egiptu pa se je maščevala predvsem igra brez vratarja, ki so jo rokometaši Furije izkoriščali s hitrimi protinapadi. Izid polčasa je tako znašal 16-19 v korist ekipe s Pirenejskega polotoka.

A Afričani se niso tako hitro vdali. V drugem polčasu so si z vztrajno igro priborili napeto končnico in v 51. minuti je semafor kazal rezultat 27-27. Dve minuti pred koncem so imeli Španci igralca manj, a prednost enega gola (30-31) in žogo v svoji posesti. Odločila sta dva izjemna gola Alexa Dujshebaeva in Španija se je veselila bronaste medalje.