Ta konec tedna odigrani dve tekmi modre skupine

Zmag sta se ta vikend veselili ekipi Celja in Ptuja.

Na Ptuju smo bili priča izenačenemu obračunu med domačim Ptujem in Velenjem, kjer si nobena ekipa ni priigrala višje prednosti. Najvišjo so gostiteljice dosegle prav ob koncu polčasa, ko so postavile rezultat ob odmoru 14:12. Vdrugem polčasu so domačinke zaigrale bolje, uspel jim je delni izid 5:0 in tako so v zaključek srečanja vstopile z lepo prednostjo šestih zadetkov (22:16). Za končnih 26:22 je zadela Minea Kolenko.

Prav ona je bila najboljša strelka Ptuja z 11 zadetki, na drugi strani jih je Ines Kaltak dosegla 8. Mia Želj, rokometašica Ptuja je po tekmi povedala: “Zelo sem ponosna na ekipo. V obrambi smo se borile in dve točki sta ostali doma. Vesela sem, da sem se pridružila Ptujčankam. Ponosna sem na vse.”

Drugi obračun med Novim mestom in Celjem se je prav tako začel zelo izenačeno. V drugi polovici prvega polčasa pa so gostje pritisnile na plin in z delnim izidom 8:0 so si priigrale občutnejšo prednost za miren drugi polčas. Tudi v drugem polčasu so nadaljevale z dobro igro in prednost ohranjale pri sedmih zadetkih. Tolikšna prednost je bila tudi ob koncu srečanja (22:15).

Pri domačinkah je bila najbolj razpoložena Živa Čopi, ki je dosegla pet zadetkov, Toliko sta jih za Celje na drugi strani prispevali tudi Sanja Vrček in Jasmina Pišek. Piškova je po tekmi povedala: “V Novo mesto smo se odpravile z enim ciljem, da domov prinesemo dve točki. Pravi pristop smo pokazale od prve minute. V obrambi smo imele pomoč naše izjemne vratarke. Rezultat je pokazatelj dobrih treningov pod vodstvom Miše Marinček. Čestitke celotni ekipi.”