Tamše po porazu v Parizu: “Nismo bili pravi v obrambi”

Bivši trener Celja Pivovarne Laško Branko Tamše je doživel svoj prvi poraz na klopi Zagreba. Hrvaški prvaki so se na težko gostovanje odpravili dobro pripravljeni, a je zvezdniška ekipa Pariza izkoristila svojo kakovost in tekmo rutinirano pripeljala do konca. PSG se je z zmago nad Zagrebom (33 : 28) zavihtel na prvo mesto v skupini, ki vodi neposredno v četrtfinale.

Slabo predstavo svojih igralcev je po tekmi komentiral Branko Tamše, ki v igri Zagreba vidi še veliko izboljšav: ” Tekmo smo otvorili dobro. V prvih minutah smo parirali tekmecu (8 : 8). V obrambi nismo igrali tako kot sem si zaželel, zato so sledile tiste “črne minute”. Namesto, da bi zabili in na polčas odšli z zaostankom 4 golov, smo izgubili žogo in prejeli gol. V drugem polčasu so domačini vodili že za +9, a smo pokazali svoj pravi karakter in nekoliko znižali razliko. Pariz je bila boljša ekipa, a vseeno čestitam svojim igralcem. Premalo smo garali v obrambi, ampak moramo se zavedati, da smo igrali proti najboljšim igralcem na svetu. Hitro moramo pozabiti ta poraz, proti Flensburgu gremo na glavo.”