Tamše uspešno debitiral na klopi Nexeja

Slovenski strateg Branko Tamše je z odliko debitiral na klopi hrvaškega Nexeja. Hrvaški klub je še drugič v tej sezoni premagal švedski Alingsas, tokrat na domačem terenu z 35:30.

Igralec Nexeja Halil Jaganjac je bil na tekmi z Alingsasom neustavljiv in prepričljivo najučinkovitejši – hrvaški reprezentant je tekmo končal pri 13 zadetkih. V prvem polčasu je ekipa Branka Tamšeta še nekoliko nihala, a v drugem polčasu stopila na plin in dosegla rutinirano zmago.

Z zmago so se Hrvati točkovno izenačili z Alingsasom in z enakim številom točk (oba imata 4 točke) zasedajo 4. mesto skupine C v EHF Ligi.

RK NEXE-ALINGSAS 35:30 (16:14)

RK NEXE: Radovanović 2 obrambi , Car 5 obramb– Bakić 1, Barišić, Blažević, Jaganjac 13, Jelinić 3, Kević 6, Manci 2, Markušić 5, Pribetić 1, Mileta, Rodin, Severec 1, Tomić 1, Vida 2

ALINGSAS: Skagerling 7 obramb, Hagval 4 obrambe– Anderson 4, Blomgren 6, Franzen 5, Helander 3, Josefson, Lang 9, Lindebrg 2, Palson 1, Lundal, Makfi, Sandberg, Veding