Tesen poraz Krimovk

Krim Mercator je v sklopu rokometne Lige Prvakinj vpisal tesen poraz proti francoskemu Metzu.

Krimovke so bile večino prvi polčasa boljše nasprotnice. Ključni moment je bila serija Krimovk 5-0, ko so Ljubljančanke s tremi zadetki Arenhartove, ter goloma Pineaujove in Ugolinove prišle do prednosti z 11-7. Francozinje so do prvega odmora nekoliko zmanjšale zaostanek in izid polčasa je tako znašal 17-15.

Takoj ob začetku drugega polčasa je dva zadetka dosegla Tamara Horacek, ki je Metz pripeljala do izenačenja na 17-17. Rokometašice obeh moštev so si bile v tem delu igre povsem blizu, do prvega vodstva v tem delu igre pa jih je pripeljala Sarah Bouktit (25-26). Od tega trenutka dalje smo spremljali napeto končnico, ki jo je v korist gostujočih igralk prevesila Luise  Burgaard, ki je zadela za 28-29 in tako potrdila zmago Metza.