Tesna končnica prinesla zmago Celja

Rokometaši Celja so po dramatičnem zaključku premagali Gorenje Velenje. Po uspešno sedemmetrovki Davida Razgorja so si priborili zmago z 29-30.

Tekma, ki je potekala v Rdeči dvorani pred okoli 200 gledalci je bila izredno izenačena. Po prvih 15 minutah si nobeno moštvo ni priigralo prednosti, saj je semafor kazal rezultat 7-7. Tudi do polčasa nobeno od moštev ni prišlo do večje prednosti, Celjani so na odmor odšli z minimalnim vodstvom 15-16.

Izenačena igra se je nadaljevala tudi v drugem polčasu. V 50. minuti pa so se Celjani odlepili, saj je Gal Marguč dosegel 2 zaporedna zadetka za 23-26. Kljub temu se Velenjčani niso predali. V kratkem času so dosegli 3 zaporedne zadetke in v 54. minuti izenačili na 26-26. Moštvi sta bili nato izenačeni do zadnjih sekund, ko je odločil Razgorjev zadetek.