Tomaž Ocvirk: “V državnem prvenstvu lahko imamo ogromno težav”

Celjski rokometaši so včeraj odigrali zadnjo tekmo v aktualni evropski sezoni. V 14. krogu lige prvakov so odpotovali  na gostovanje k danskemu Skjernu in izgubili z 35 : 32. Tekmo so Celjani izgubili že v prvem polčasu, ko so v zadnjih petnajstih minutah igrali premalo agresivno v obrambi.

Danci so bili boljši skozi celotno tekmo. Celjani so sicer prihajali do strelov, a so razbranili domačega vratarja. Trener Celja Tomaž Ocvirk je razlog za včerajšnji poraz iskal prav v slabi obrambi: »Vstop v današnjo tekmo je bil zelo slab. V obrambi ni bilo prisotne dovolj želje, volje in agresivnosti. Vsekakor smo bili premalo agresivni in če tega v obrambi ne bomo popravili, bomo imeli tudi v slovenskem prvenstvu velike težave. To je naša prva naloga pred nadaljevanjem sezone. V tem segmentu igre smo premehki, v igri ena na ena smo bili premalo odločni. Čeprav smo igrali z desničarjem na desnem zunanjem, smo dosegli lepo število zadetkov, tako da je bila igra v napadu danes pozitivna stran. Prav tako pa lahko rečem, da me igra v obrambi v drugem polčasu navdihuje s pozitivizmom, na katerem moramo graditi v naprej.«

Med najbolj razpoloženimi igralci Celja je bil Gal Marguč. Strelec osmih golov je po tekmi povedal naslednje: »Mislim, da smo bili danes v prvem polčasu preslabi v obrambi. Bili smo premehki, naredili premalo prekrškov, oni so nas prebijali s črte, kril, protinapadov, skratka z vseh pozicij. Med polčasom smo se dogovorili, da ne bomo pustili, da nas nadigrajo, ampak da se bomo borili, dali vse od sebe in poizkušali tekmo obrniti. Pokazali smo drugačen obraz, imeli smo svoje priložnosti, da bi nam to morda v celoti uspelo, nismo jih izkoristili, Skjern pa je to kaznoval in na koncu zasluženo zmagal.«