Trebanjci proti Ljubljančanom opravičili vlogo favorita in vknjižili novi par točk

Prvo tekmo 22. kroga Lige NLB sta v dvorani OŠ Trebnje odigrala tamkajšnji Trimo ter gostujoča ekipa MRK Ljubljana. Trebanjci se še vedno borijo za drugo mesto na lestvici, medtem ko na drugi strani Ljubljančani lovijo izjemno pomembne točke v boju za obstanek v Ligi NLB. A proti Trebanjcem bo to vse prej kot lahka naloga. Je pa res, da smo v letošnji sezoni videli že kar nekaj presenečenj tako, da nobene tekme ne smemo zaključiti prehitro.

Od začetka smo spremljali zelo izenačeno tekmo. Domačini že v zgodnji fazi srečanja doživeli udarec, saj se je poškodoval Uroš Udovič. Trebanjci takoj za tem niso našli pravega ritma. Je pa tudi res, da so v tekmo dobro vstopili tudi gostje iz prestolnice. Domačinom so bili ves čas za petami. Kot prvi so si dva gola prednosti priigrali gostitelji, ki so v 12. minuti povedli z 9:7. Izenačena igra se je nadaljevala tudi za tem. Trebanjci si niso uspeli priigrati kakšne omembe vredne prednosti. V 19. minuti pa so Ljubljančani rezultat ponovno izenačili (13:13). Domačini so hitro odgovorili in z delnimi izidom 3:0 povedli z 16:13 in tako gostujočega stratega Bojana Čotarja prisilili v minuto odmora. A gostje iz Ljubljane se vse do konca prvega dela igre niso predali. V 27. minuti so zaostanek znižali le še na en gol. Že v prvem delu igre smo videli ogromno zadetkov. Polčas se je končal z rezultatom 20:17 v prid domačinov. Na odmor bi sicer lahko odšli še z večjo prednostjo, a je vratar Ljubljane Tilen Grudnik že po izteku igralnega časa ubranil strel s sedmih metrov Galu Cirarju.

Drugi polčas so z dvema hitrima zadetkoma odprli domačini. In podobna zgodba kot v prvem se je nadaljevala nato tudi v drugem. Trebanjci so si priigrali štiri zadetke prednosti, a več od tega niso zmogli. Ljubljančani so se dobro upirali in kljub prvi sezoni med slovensko rokometno elito prikazali novo dobro predstavo. V 47. minuti pa so domačini prvič na tekmi povedli s petimi zadetki prednosti  (29:24). Tekma je bila seveda še daleč od odločene, a vse je izgledalo na to, da bodo rokometaši Trima v zaključku tekme vnovčili svoje izkušnje. In to se je tudi izkazalo. Domačini so pet minuti do konca tekma vodili za osem zadetkov (34:26) in tako je bilo že jasno da bosta dve točki ostali na Dolenjskem. Tekma se je končala z rezultatom 36:30.

Pri domačih je bil strelsko najbolj razpoložen Dino Hamidović z 8 zadetki, za Ljubljančane je bil s 7 goli najučinkovitejši Miha Kolmančič.

TRIMO TREBNJE : LJUBLJANA  36:30 (20:17)