Trebanjci v zaključku strli žilave Slovenjgradčane

Na Koroškem pri ekipi RK Slovenj Gradec 2011 je gostovala ekipa RK Trimo Trebnje. Slovenjgradčani so znova igrali pred domačimi navijači, nasprotnik pa za razliko od prejšnjega tedna (RD Urbanscape Loka) nekoliko težji. A Korošci so že večkrat pokazali, da lahko v svoji dvorani presenetijo marsikoga. Trebanjci pa so se v prejšnjem krogu kar precej namučili s predzadnjo Ljubljano.

Izenačeno tekmo, kakršno smo tudi pričakovali smo dobili že od samega začetka. Z nekaj menjanja v vodstvu smo spremljali izjemno dinamičen rokomet. Nobena ekipa si ni uspela priigrati omembe večje prednosti. Najvišja prednost obeh ekip je bila dva gola. A v skladu s celotnim prvim polčas sta ekipi odšli rezultatsko poravnani ob rezultatu 15:15. Tako smo lahko pričakovali še izjemno napet polčas.

In to smo tudi dobil. Čeprav so gostje povedli z dvema zadetkom prednosti (15:17) in to prednost držali kar nekaj časa, a odlepiti se jim vseeno ni uspelo. Po polovici drugega dela igre so domači rezultat poravnali na 20:20. Tudi v nadaljevanju nismo bili prikrajšani za dober rokomet. Trebanjcem pa je v 51. minuti uspelo pobegniti na tri gole prednosti (22:25). Kot se je na koncu izkazalo je bila to odločilna prednost za goste. V zaključku so prednost še povečali in na koncu slavili z rezultatom 25:30.

Pri domačih sta bila s petimi zadetki najučinkovitejša Uroš Štumpfl in Rok Cvetko, pri gostih pa je bil z osmimi goli najučinkovitejši Filip Glavaš. Pri domačih pa se je z enajstimi obrambami izkazal tudi vratar Aljoša Čudič.

SLOVENJ GRADEC 2011 : TRIMO TREBNJE  25:30 (15:15)