Trimo Trebnje do sedme zmage v sezoni

Slovan - Trimo (FOTO Lin Gombač)

Rokometaši RK Trimo Trebnje so gostovali v Ljubljani, kjer so jih pričakali domačini RD LL Grosist Slovan. Drugouvrščeni dolenjski klub je lovil svojo sedmo zmago v sezoni in se izmikal neporaženosti. Ljubljančani so na šestem mestu lovili svojo peto zmago, a se to ni zgodilo. Lanskoletni podprvaki so bili premočni.

Prvi polčas so dobro začeli gostujoči rokometaši in povedli z rezultatom 3 proti 1, a se Slovan ni tako hitro predal. Tik pred koncem polčasa je z goloma Serdinšek-Ekarta in Tufegdžića celo povedel. Patrik Martinovič pa je v izdihljajih prvega polčasa dosegel gol za vodstvo Slovana z 12-10.

Vse do petintridesete minute tekme je dobro kazalo za domače, saj je bil rezultat še vedno izenačen. Z golom Lana Grbiča pa se je začel pohod Trebnjega. Le nekaj minut kasneje je bil rezultat po golu Slatinek-Jovičiča že 20-15 za Trimo. V 56. minuti so rokometaši Trebnjega z golom Viščka dosegli najvišjo prednost na tekmi, ki je niso izpustili in domačine premagali s sedmimi goli razlike.

Končni rezultat: RD LL Grosist Slovan : RK Trimo Trebnje – 21:28