Trimo zmlel favorizirane Madžare!

Trebnje je ob plejadi poškodb odlično odigralo prvo tekmo 3. kola skupinskega dela pokala EHF. Zmago na gostovanju pri madžarski Tatabanyi je s predstavo sezone kronal vratar Trima Urh Brana, ki je zbral kar 17 obramb. Trebanjci so sicer po napeti končnici slavili s 26:28.

Do zadnjih minut so večino prvega polčasa nadzirali domači rokometaši in vzdrževali minimalno vodstvo. Madžari so dobro ustavljali protinapade Trima in njihove napake znali kaznovati z zadetki. V trebanjskih vratih je bil znova razpoložen Urh Brana (7 obramb v prvem polčasu) in skrbel, da prednost Tatabanye ni narasla. Ta je bila najvišja ob rezultatu 12:8, nato pa je sledil silovit odgovor Trima. Domači niso več našli rešitve na hitro tranzicijo Slovencev v napadalno polovico, še večja uganka za Madžare je postal Brana. Z delnim izidom 1:5 so Trebanjci v zadnjih minutah najprej izenačili na 12:12, nato pa zaključili polčas z dvema zadetkoma prednosti (12:14).

V drugi polčas je Trimo vstopil malce živčno, gostje so zapravili tri zaporedne napade, a na srečo je od danih priložnosti Tatabanya izkoristila le eno. Najboljši posameznik tekme Urh Brana je z dvema zaporednima obrambama v moštvo znova vlil obilico samozavesti, ekipa pa mu v napadu ni ostala dolžna. Trebnje je prešlo v zavidljivo vodstvo (13:16) in srečanje prestavile v svoj ritem. Sledil je neverjeten nalet Slovencev, ki so neusmiljeno kaznovali napake Tatabanye v napadu. V treh protinapadih, ki so se še enkrat več začeli z obrambo Brane, so Trebanjci izkoristili vse stoodstotne priložnosti in si priigrali najvišjo prednost na tekmi (17:23).

Varovanci Uroša Zormana so nato pričakovano zamenjali taktiko in pričeli graditi daljše napade. Srečanje se je upočasnilo, kar seveda ni privedlo do serije golov z ene ali druge strani. Učinkovitost Trima v napadu je sicer kopnela, a so Madžari iz minute v minuto postajali vse bolj nervozni. V enem izmed uspešnih protinapadov Tatabanye je Adrián Sipos “pozabil” komolec v rebrih Urha Brane, nešportno potezo pa so sodniki spregledali. Brani je močno vzelo sapo, a je s srečanjem lahko nadaljeval.

Sledil je zadnji juriš domače ekipe, ki je skorajda izničila najvišjo prednost šestih zadetkov Trima. Z vseh položajev je zadeval Miloš Božović, ki je v napetih izdihljajih obračuna za Tatabanyo prispeval 4 zadetke. V zadnji minuti so Madžari prišli le še na gol zaostanka (26:27), a je v poslednjem napadu na tekmi suvereno zaključil najboljši strelec srečanja Gal Cirar (7) in potrdil trebanjsko slavje.