V 10. krogu državnega prvenstva prikrajšani dveh poslastic

V 10. kolu 1. A državne rokometne lige za ženske so bile odigrane tri tekme. Vse so se končale s tesnim izidom, žal pa smo bili prikrajšani za oba derbija med štirimi ekipami na samem vrhu lestvice.

Rokometašice Ptuja so bile na domačem parketu v soboto korak oddaljene od prvih točk v tej sezoni. V drugem polčasu so proti Zagorjankam vodile že za pet golov, a na koncu morale priznati premoč s 26:27.

ŽRK PTUJ : RŽK ZAGORJE 26:27 (17:14)
Kolenko 10 (3), Bedrač 7; Vrbnjak 8, Nikolič 7 (3).

Tudi Izolanke niso bile na pravi poti, da v gosteh presenetijo favoritinje. Proti rokometašicam Z’Dežele so na odmor še odšle z minimalno prednostjo, a so te v drugem polčasu nastopile agresivnejše in uspele zlomiti obalne nasprotnice.

ŽRK Z’DEŽELE : ŽRK TRGO ABC IZOLA 29:26 (12:13)
Krajnc 12 (7), Kovačič 5; A. Berzelak in Hodžič (2) po 5.

V nedeljo so Velenjčanke v Rdeči dvorani gostile Litijo. Po izjemnem boju je zmaga na koncu ostala doma, potem ko je domača zasedba hvalevredno zaigrala v obrambi in bila boljša s 24:23.

ŽRK VELENJE : ŽRD LITIJA 24:23 (9:9)
Borišek, Tomič, Smonkar (3), Ferenc po 5; Kogovšek 8 (3), Ambrož 5 (2).