V Braziliji kar -62!

V Braziliji se je začelo prvenstvo centralne in južne Amerike. Ekipe, ki se bodo uvrstile v polfinale bodo uvrščene na svetovno prvenstvo prihodnje leto.

Prvi dan so bile na sporedu 3 tekme v dveh skupinah. V skipini B je Čile premagal Kostariko s 34:16. Že do polčasa so si Čilenci uspeli priigrati 12 golov prednosti, v drugem pa so prednost zadržali in še povišali. Na drugem srečanju te skupine je bila od Paragvaja boljša gostiteljia prvenstva s 46:19. Po prvem polčasu je prednost znašala znosnih 9 zadetkov, v drugem polčasu pa so Paragvajci zmogli le 7 golov in hud poraz je bil neizbežen.

V skupini A pa je Argentina popolnoma deklasirala Bolivijo. Zmagali so kar z 62 zadetki razlike! Rezultat je bil ob polčasu 36:5, ob koncu tekme pa neverjetnih 70:8! V skupini A igra se Urugvaj, ki je bil v prvem krogu prost.