V Celju tokrat brez presenečenja

Odigrana je bila že prva tekma 19.kroga 1.NLB lige za moške. V celjskem Zlatorogu sta se pomerila domača ekipa Celja Pivovarne Laško in gostje iz SVIŠa iz Ivančne Gorice. Celjani tokrat niso dovolili presenečenja in vodili celotno tekmo. Končni rezultat je bil 40 : 30.

Že v prvem polčasu so si domači rokometaši priigrali visoko prednost šestih zadetkov, 15.minuta, 13 : 7, vendar tudi vedno dopustili, da so jih gostje ulovili zgolj na tri zadetke zaostanka, 25.minuta, 17 : 14. V 25. in 26.minuti polčasa se je gostom uspelo približati celo na dva zadetka zaostanka, 16 : 14 in 17 : 15, ampak so do izteka polčasa Celjani ponovno stopili na plin in se na odmor odpravili s petimi zadetki prednosti, 21 : 16.

V drugem polčasu smo videli podobno zgodbo. Že v samem uvodnem delu polčasa se je Celjanom uspelo oddaljiti že za osem zadetkov, 33.minuta, 24 : 16. Goričane so uspešno držali na varni razdalji vsaj petih zadetkov, najvišja prednost tekme pa je znašala tudi enajst zadetkov, 60.minuta, 39 : 28. Končni rezultat v Zlatorogu je bil 40 : 30.

S sedmimi zadetki je bil pri domačih najboljši strelec Gal Marguč, pri gostih jih je prav tako sedem zbral Luka Zafran.

Celjani v naslednjem krogu odhajajo na gostovanje v Veliko Nedeljo, Goričani pa bodo gostili ekipo mariborskega Branika.

RK Celje Pivovarna Laško : RK SVIŠ Ivančna Gorica 40 : 30 (21 : 16)

RK Celje Pivovarna Laško: Jurečič 3, Malus 3, Kljun 3, Rakita 1, Razgor 4, Ovniček 1, Marguč 7, Šarac 3, Nenadić 3(2), Pajntar, Accambray 3, Felin, Kodrin 4, Horžen 2, Makuc 1, Anic 2

Trener: Tomaž Ocvirk

Izključitve: 6minut

7-metrovke: 2(4)

RK SVIŠ Ivančna Gorica: Knez 1, Zafran 7(1), fink 6, Tekavčič 6, Hrovat, Stopar 3(1), Škorc, Bregar, Kutnar A. 1, Krabonja 3, Vencelj, Zlatnar, Košir M. 2, Kutnar M., Košir D., Ropič 1

Trener: Aleksander Polak

Izključitve: 2minuti