V napetem zaključku Koprčani le obdržali dve točki

Na obali smo spremljali prvo tekmo 6. kroga Lige NLB. Pri ekipi RD Koper, ki so bili pretekli vikend zaradi odpovedi tekme prosti  je gostoval Slovan. Ljubljančani so v tekmo vstopili polni samozavesti, saj so na zadnji tekmi ugnali mestnega tekmeca in osvojili prvi dve točki v letošnji sezoni.

Po zaspanem začetku tekme, kjer smo do 7. minute videli le tri zadetke (2:1), pa se je igra v nadaljevanju vendarle nekoliko razživela. Do 15. minute sta bili ekipi v stiku (6:5). V 17. minuti pa smo videli prvo nekoliko odmevnejšo prednost na tekmi. In sicer so domačini povedli s tremi zadetki prednosti (8:5). Minuto kasneje pa so gostje iz Ljubljane ostali brez Davida Svečka, ki si je z grobim posredovanjem v obrambi prislužil direkten rdeči karton. Gostom je to spodrezalo krila, kar so izkoristili Koprčani in si tako v naslednjih nekaj minutah priigrali prednosti šestih golov (15:9). A v zaključku prvega dela igre so se gostje zbrali in ponovno prišli le na tri zadetka zaostanka (16:13) in imeli priložnost, da zaostanek še znižajo, a so bili neuspešni. To so izkoristili gostitelji in tako na odmor odšli s prednostjo štirih golov (17:13).

V prvih desetih minutah drugega polčas se ni zgodilo nič omembe vrednega. Spremljali smo izenačeno igro gol za gol in prednost gostiteljev je ostala štiri gole. A Ljubljančani so postopoma lovili priključek. Najprej so zaostanek znižali na tri zadetke (24:21), nato pa v 48. minuti le še na dva (25:23). S tem so domačega stratega Uroša Rapotca prisilili v minuto odmora. Gostje s Kodeljevega so imeli v nadaljevanju tudi nekaj priložnosti za izenačenje, a so s preveč tehničnimi napakami vse zapravil. To so izkoristili domačini in so zopet priigrali nekoliko udobnejšo prednost treh golov (28:25). A Ljubljančani so še enkrat več pokazali, da so v vzponu forme tako kot je pred tekmo dejal trener Aleš Repina. Minuto pred koncem srečanja so po zadetku Alekse Tufegdžića izid izenačili na 30:30 in tako ohranili upanje, da Koprčanom odščipnejo točko. A tega jim ni uspelo. Rokometaši Kopra, natančneje Tine Poklar je v zadnjih trenutkih tekme z uspešno izvedenim strelom iz sedmih metrov vendarle zagotovil obe točki. Tekma se je tako končala z rezultatom 31:30.

Pri Koprčanih je bil z osmimi goli najučinkovitejši Tine Poklar, za goste sta Aleksa Tufgedžić in Robert Sankovič zadela po šest krat.

KOPER : LL GROSIST SLOVAN 31:30 (17:13)