V VELENJU ZA EVROPSKO VSTOPNICO: Ose sestavile boljši obrambni zid

V Rdeči dvorani se je med RK Trimo Trebnje in RK Gorenje Velenje odvil boj za neposredno vstopnico v glavni del Lige Evropa. Dolenjci so imeli pred začetkom kroga točko prednosti pred osami. V letošnji sezoni bosta drugo- ter tretjeuvrščena ekipa Lige NLB imeli pravico nastopanja v Ligi Evropa.  A minimalna razlika na lestvici pomeni veliko razliko za evropsko nadaljevanje. Tretjeuvrščena ekipa bo morala za drugo najprestižnejše evropsko tekmovanje odigrati še dodatne kvalifikacije, podprvaki pa se bodo tej oviri izognili.

Prvi gol na tekmi je dosegel Staš Slatinek Jovičić, a samo uverturo tekme so bolje otvorili domačini, ki so na krilih dobrih obramb Matevža Skoka povedli s 6-3. V nadaljevanju prvega polčasa smo spremljali bol izenačeno tekmo, ekipi sta igrali gol za gol, rezultat pa se je po prvih 30 minutah ustavil na 14-12. Na velenjski strani je bil v napadu s petimi zadetki najbolj razpoložen Enej Slatinek Jovičić, Uroš Zorman pa je v svojih vrstah gotovo pogrešal razpoloženega vratarja.

Drugi polčas je z golom otvoril Peter Šiško, na drugi strani pa je z enako mero vrnil Staš Slatinek Jovičić. V začetku drugega dela je Aljošo Čudiča v trebanjskih vratih menjal Mirnes Grčo, ki ni zvišal učinkovitosti prvega. Po desetih minutah drugega polčasa so se Velenjčani prvič odlepili na +5, dobro minuto kasneje, pri rezultatu 22-16, pa je minuto odmora zahteval gostujoči strateg Zorman. V zadnji četrtini tekme so gostje poskušali z Jovičićem (kasneje tudi z Maticem Pippom) na špici in tako prišli do zmanjšanja razlike na 28-25. Zadnje minute so obetale infarktno končnico, a sta zadetek Domna Tajnika pod rokami centralnega dolenjskega bloka in obramba danes odličnega “Colija” dokončno potopila trebanjsko barko. Končni rezultat je bil 30-26

Na spektaklu v Rdeči dvorani je tokrat prevladala zasedba Zorana Jovičića, ki je pokazala predvsem višjo kakovost v obrambi.

Peter Šiško, rokometaš RK Gorenje Velenje: ˝Vedeli smo kaj nam ta tekma prinaša, če seveda zmagamo še na vseh naslednjih tekmah. Drugo mesto in skupinski del Evropske lige je dovolj velika motivacija, da daš vse od sebe. Vedeli smo tudi, da bo na tekmi veliko naših navijačev, katere nismo želeli pustiti na cedilu.˝

Staš Slatinek Jovičić, rokometaš RK Trimo Trebnje: ˝Že od samega začetka tekme so si Velenjčani bolj želeli zmage. Mi smo že v uvodnih minutah bili zelo medli. Mislim, da je danes pretehtala želja in srce domačinov, ki so na koncu tudi zasluženo slavili.˝

24. krog Lige NLB, 14. maj, 20.00 (Rdeča dvorana, Velenje)
Sodnika: Igor Ivančič, Dejan Ivančič
RK GORENJE VELENJE : RK TRIMO TREBNJE 30:26 (14:12)

RK GORENJE VELENJE: Skok (14 obramb), Taletović (1 obramba), Tajnik (5), Pipp (5), Pajt, Hebar, Drobež, Kovačič, Mlivić, Sokolič (8), Verdinek, Šiško (4), Grmšek (1), Jovičić (5), Predović (2), Hriberšek

RK TRIMO TREBNJE: Grčo (1 obramba), Čudič (1 obramba), Jovičić (4), Višček, Horvat, Didovič, Jurečič (6), Radojković, Pipp (3), Kotar (3), Potočnik, Miklavec (2), Grbić (2), Glavaš (1), Krešić (2), Ćorsović (3)
Sedemmetrovke: RK Gorenje Velenje (4/6), RK Trimo Trebnje (3/4)