Velenjčani do prve zmage v evropski sezoni

RK Gorenje Velenje (FOTO: Jan Gregorc)

Rokometaši Velenja so v svoji Rdeči dvorani pričakali hrvaške podprvake Nexe Našice. Hrvaška ekipa je evropsko sezono začela z dvema zmagama, Gorenje Velenje pa je v tekmo vstopilo z dvema porazoma.

Tekmo so odlično otvorili domači rokometaši in z goloma Matica Verdineka povedli z rezultatom 3 proti 1. Rokometaši Našic so hitro odgovorili in vse do rezultata 10:10 je bil rezultat izenačen. Nato pa je na sceno stopil Timotej Grmšek in zadel trikrat ter vodstvo skupaj z golom Tilna Sokoliča vodstvo povišal na 14:10. Velenjčani so prvi polčas mirno odpeljali do konca in na odmor odšli s petimi goli naskoka.

Čeprav se je na začetku drugega polčasa zazdelo, da se bodo gostje približali, se to ni zgodilo. Najbližje so bili po golu Andraža Velkavrha ob rezultatu 20:17. Velenjčani so z odličnim napadom in izmenjavo golov Eneja Slatinška Jovičiča ter Branka Predoviča povedli že za osem golov. Po rezultatu 31:23 so sledile temne minute, ko so gostje zadeli štirikrat zapored, a je nalet ustavil Aleks Kavčič. Velenje se je ob žvižgu veselilo zmage s 34:28.

Končni rezultat: RK Gorenje Velenje : Nexe Našice – 34:28