Velenjčani na Češko z visokimi cilji

Velenjčane danes čaka nov preizkus na evropskih tleh. Prvi “polčas” četrtfinala bodo odigrali na Češkem proti HC Robe Zubri, drugi “polčas” pa je na sporedu teden dni kasneje v Rdeči dvorani. Po hladnem tušu na tekmi proti RK Jeruzalem Ormož, Velenjčani na Češko odhajajo samozavestni in z visokimi cilji.

Ekipa iz Šaleške doline se je na dosedanjih evropskih tekmah predstavila kot izjemno zahteven tekmec. V drugem krogu so zanesljivo premagali italijansko Sieno s skupnim izidom 61:44, v tretjem krogu brez težav odpravili finsko ekipo Rihiimäki Cocks s skupnim izidom 62:52, v osmini finala pa so na kolena spravili Borac iz Banja Luke in slavili visoko zmago s 64:44.

Ekipa iz Češke, HC Robe Zubri, se je v tekmovanju za evropski pokal do sedaj pomerila le z eno ekipo. Pomeriti bi se morali še proti St. Gallen in FC Hafnafrojdur, a sta ekipi tekmovanje zapustili. Slovakom, MSK Povazska Bystrica, pa so za las ušli s skupnim izidom 52:50.

Tekmo četrtfinala evropskega pokala EHF med HC Robe Zubri in RK Gorenje Velenje bo mogoče spremljati na EHFTV v soboto ob 18:00 (https://ehftv.com/home).