Velenjčani nadigrali Ormožane

Po treh pripravljalnih tekmah v gosteh, so se Velenjčani prvič v pripravljalni sezoni pomerili na domačih tleh, v Rdeči dvorani. Gostili so ekipo iz Ormoža. Črno- rumeni so tekmo odigrali samozavestno in s kar dvanajstimi zadetki prednosti premagali nasprotnike. Končni rezultat tekme je bil 31:19.

Tekmo so povedli Ormožani z 2:0. V ekipi črno-rumenih je za prvi zadetek domačih v 3. minuti poskrbel Timotej Grmšek. Velenjčani so z zadetkom Tilena Sokoliča v 5. min povedli s 3:2. Čvrsta obramba Velenjčanov, z Aljažem Panjtarjem na čelu, je nasprotnikom onemogočala doseganje lahkih zadetkov, na drugi strani pa so v napadu črno-rumeni dosegali zadetke s hitrimi protinapadi. V 22. minuti so bile ose, po tretjem zaporednem golu Kenana Pajta, v prednosti že sedem zadetkov (14:7). Razlika se je višala vse do konca polčasa, ko je semafor kazal 19:8 za ose.

Za prvi zadetek v nasprotnikovo mrežo je v 33. minuti poskrbel Aleks Kavčič (20:8). Gostje so bili po 38. minuti z zadetki uspešnejši, kot v prvi polovici igre, a jim močna obramba in hitri protinapadi domačinov vseeno niso prizanesli. V 48. minuti je bila ekipa iz Šaleške doline, z zadetkom Sokoliča, v prednosti že za enajst zadetkov (26:15). Tekmo je z zadnjim zadetkom v mrežo Ormožanov, v 59. minuti, zaključil Pajt. Končni rezultat tekme je bil 31:19.

Vir: RK Gorenje Velenje