Velenjčani nemočni pri južnih sosedih

Nocoj ob 20.45 so se v hrvaških Našicah rokometaši RK Gorenje Velenje pomerili z RK Nexe Našice. Tekma, ki je potekala v sklopu 6. krog evropske lige je Gorenju prinesla še drugi letošnji poraz na mednarodni sceni.

Tekma se je za Velenjčane pričela z zadetkoma Tilna Sokoliča in Aleksa Kavčiča, nato pa so gostitelji pri izidu 2-2, uspeli priti do delnega izida 4-0. Andraž Velkavrh, Slovenec, ki si kruh služi v Našicah je zabil zadetek za 6-2, nato pa so gostje vendarle prekinili strelski post. Znova je bil uspešen Sokolič. Gorenje se je nato z dvema hitrima zadetkoma približalo na 6-5, a kaj ko so nato znova sledile minite domačih. Te so z novo serijo zadetkov ušli na 12-6. Pred iztekom polčasa je Ibrahim Haseljić poskrbel, da vodstvo Hrvatov ni bilo še višje in zadel za 14-9.

Ob uvodu v drugi polčas so slovenski državni prvaki napadali, da bi čim prej ujeli priključek. V 17. minuti je Haseljić po podaji Kavčiča znižal na  16-14, a nasprotniki so znova imeli odgovor. Tomić, Melić in Jaganjac so z novim delnim izidom Našice pripeljali na +4 (19-14). Od tod dalje se Gorenje več ni vrnilo v igro. Dvakrat so sicer še zmanjšali na – 3, nato pa so domači rokometaši v 52. in 53. minuti na krilih Jelinića in Melića ušli že na 26-19 in postalo je jasno, da Slovencem povratek ne bo uspel. Zaključek tekme je bil tako zgolj še formalnost, končni izid pa je znašal 31-23.

Prvi strelec srečanja je bil Halil Jaganjac z devet goli, za Velenjčane jih je 6 prispeval Haseljić.