Velenjčani po nov ljubljanski skalp

Prepričljivo zmago so v drugem krogu na gostovanju pri ljubljanskem Slovanu dosegli rokometaši Velenja, ki so kljub izenačenem obračunu domačine strli v zadnjih minutah in domov odšli z novima dvema točkama.

V prvem polčasu smo spremljali izenačen obračun obeh tekmecev, prvi pa so se po zaslugi Matica Verdineka in Aleksa Kavčiča v zadnjih minutah prvega dela na dva gola prednosti povzpeli rokometaši Velenja (13:15 ob polčasu).

Po tem, ko so Velenjčani v nadaljevanju ušli že na tri gole, pa so domači po hitrem postopku izenačili ter nato prek Aljaža Lešeka prvič na tekmi tudi povedli (19:18). Po minuti odmora Zorana Jovičića so se gostje zbrali in znova ušli na zavidljivo prednost treh zadetkov. David Svečko je pri Slovanu v 56. minuti, ko naj bi ti imeli še zadnje možnosti za preobrat, prejel dvominutno kazen in tekma je bila odločena. Piko na i je v zadnji minuti z dvema goloma v zadnji minuti postavil Verdinek in rokometaši Velenja so slavili s 23:28.