Velenjčani povsem razorožili Dobovo

V Velenju sta se nocoj ob 19. uri pomerila RK Gorenje Velenje in MRD Dobova. V zaostalo tekmo 5. kroga je Velenje vstopilo v vlogi favorita, saj je v vseh tekmovanjih na zadnjih treh obračunih doseglo tri zaporedne zmage. Dobova se je v preteklem krogu pomerila z ljubljanskim Slovanom in na Kodeljevem izgubila.

Tekma pred praznimi tribunami velenjske Rdeče dvorane se je takoj pričela z vodstvom domačih, ki pa so v začetku naleteli na odpor Dobove, ki se takoj vendarle ni pustila ugnati. V 14. minuti prvega polčasa je bil rezultat izenačen na 5-5, nato pa so Velenjčani prevzeli pobudo. V naslednjih desetih minutah so svojo prednost povečevali in v 25. minuti je Aleks Kavčič zadel za 12-6. Prednost šestih zadetkov je vztrajala tudi ob polčasu, saj je izid prvega dela srečanja postavil Miha Kavčič (16-10).

V začetku drugega polčasa je Dobova nekaj časa še parirala gostiteljem, nato pa popustila in vodstvo Velenja se je začelo povečevati. V 49. minuti je Tine Sokolič prebil mejo prednosti desetih zadetkov (27-17), Velenjčani pa se tukaj še niso ustavili . Pred iztekom zadnje sekunde sta zaporedoma zadela še Nino Komar in Miha Kavčič, ter tako postavila končni izid, 34-21.

Pri Gorenju Velenju sta bila najučinkovitejša Miha Kavčič s sedmimi in Aleks Kavčič z osmimi zadetki, medtem ko je bil prvi strelec Dobove Alen Šibanc s štirimi goli.