Velenjčani v drugem polčasu do zmage nad Koprom

Zadnje dejanje 8. kroga Lige NLB smo spremljali v Rdeči dvorani, kjer so rokometaši Velenja gostili zasedbo Kopra. Po izenačenem prvem delu igre s kar nekaj menjavami v vodstvu, so v drugem polčasu Velenjčani stvari postavili na svoje mesto. Na koncu so prišli do zaslužene zmage z rezultatom 34:26.

Po tipajočem začetku srečanja so v 7. minuti domači povedli z dvema goloma prednosti (5:3). A Velenjčanom se resneje ni uspelo oddaljiti. Koprčani so rezultat hitro izenačili. Do 17. minute in rezultata (10:10) smo bili nato priča igri gol za gol  z veliko menjavanja v vodstvu. Sledil pa je nalet gostujoče zasedbe, ki je po delnem izidu 0:3 povedla z 10:13. A aktualnih Super pokalnih prvakov to ni preveč zmedlo, saj so so znova vrnili v igro ter povedli s 14:13. So pa pred drugim polčasom doživeli boleč udarec, saj so v 27. minuti ostali brez Branka Predovića, ki je zaradi udarca po obrazu prejel direkten rdeči karton. S prednostjo enega zadetka v prid velenjske zasedbe, sta ekipi sklenili prvi polčas.

Če se je na začetku drugega dela igre zdelo, da nas čaka še en izenačen polčas, pa so imeli rokometaši Velenja drugačne načrte. V 40. minuti so prvič na tekmi povedli s štirimi zadetki prednosti (21:17). Nalet domačih je moral z minuto odmora prekiniti Uroš Čuk, pomočnik glavnega stratega Bojana Čotarja, ki ga v Velenju ni bilo. Velenjske ose so v 44. minuti po zadetku najboljšega strelca v letošnji sezoni, Tilna Sokoliča (nocoj z 11 zadetki najboljši strelec srečanja) povedli s 24:19, a prednosti, ki bi jim zagotavljala miren zaključek srečanja si niso uspeli priigrati. So pa domači v nadaljevanju uspeli izkoristiti tudi nekaj obramb vratarja Emirja Taletovića in tako 10 minut pred koncem srečanja vodili s sedmimi goli prednosti (27:20). Koprčani se resneje več niso uspeli približati. V 55. minuti so sicer prišli na pet golov zaostanka (30:25), a so Velenjčani hitro stvari postavili nazaj na svoje mesto. Gostitelji so se na koncu razveselili precej suverene zmage z rezultatom 34:26.

GORENJE VELENJE : KOPER  34:26 (15:14)