Velenje proti Slovenj Gradcu ni spustil zmagovalnega niza

Slovenj Gradec si je na gostovanju pri Gorenje Velenju znova zaslužil spoštovanje favoritov, a že drugim v tovrstnem boju po tesnem obračunu klonil. Velenje tako ohranja zmagoviti niz v državnem prvenstvu in je pri polnem izupičku točk.

Že v prvem polčasu je bilo jasno, da bomo spremljali trdo srečanje. V tem delu je padlo 7 rumenih kartonov, ekipi pa sta si izmenjavali zadetke. Velenjčani so si zalogo za nadaljevanje uspeli priboriti šele v izdihljajih prvega polčasa, ko so ob dveh zapravljenih napadih gostov trikrat uspešno zaključili v napadu in na odmor odšli z razliko 16:13.

V nadaljevanju so rokometaši Velenja nadaljevali po receptu zadnjih minut prvega dela. V 37. minuti so uspli povesti s 20:15, nalet pa je z dvema zaporednima obrambama malce ublažil gostujoči vratar Gašper Dobaj. Slovenjgradčani so tako uspeli ostati na ulovljivem zaostanku treh golov ter do konca tekme še zdaleč niso popuščali. Trikrat jim je uspelo priti na zgolj gol zaostanka, a so favorizirani domačini vselej zatrli njihove poizkuse povratka. Pomagala ni tudi izključitev Mihe Kavčića pri Velenju zaradi rdečega kartona v 58. minuti, saj so domači rutinirano zadržali prednost in dobili tekmo s 30:27.